•                                 
 • 2006 - 2015 yılları arasında 33 şehirde ve 34 üniversitede, toplam 92 festival düzenlendi.

2006

2006 Koçfest Görseli
2006 Koçfest Görseli
2006 Koçfest Görseli
2006 Koçfest Görseli
2006 Koçfest Görseli
 

ÜNİVERSİTELERDE COŞKUNUN ADI: KOÇ FEST 

Koç Topluluğu, 11 ilde 21 gün boyunca üniversite gençliğiyle “eğlence, teknoloji ve müzik”le buluştu...

Koç Fest, 8 Mayıs 2006 tarihinde ODTÜ’den başladığı yolculuğu boyunca, toplam 46 araçlık bir konvoy ile 11.000 km yol yaptı. Toplam 11 ilde, yaklaşık 300.000 gence ulaşan Koç Fest’te 225 kişilik bir ekip görev yaptı. Koç Topluluğu şirketlerine ait 17 markanın yer aldığı, 10 ton su ve 5 ton yiyecek tüketilen Koç Kest süresince gerçekleşen oyunlarda 100.000 hediye dağıtıldı.

“Oyun alanımız dünya” diyerek global şirket olma hedefine doğru ilerleyen Koç Topluluğu, 80. yılında, geleceği kuracak gençlerle 11 ilde düzenlediği üniversite festivalleri Koç Fest’lerde bir araya geldi. Yaklaşık 300 bin üniversite öğrencisinin katıldığı şenlikler, 3 Haziran’da İstanbullu üniversite gençliğinin davet edildiği Park Orman’daki sezonun son Koç Fest’iyle tamamlandı.

Üniversiteliler, Koç Fest’in etkinlik alanında, Koç Topluluğu şirketlerinin hazırladığı eğlence ve hediye dolu stantlarda gün boyu; tırmanma, balonlar üzerinde koşu, basket, sanal dünyada ralli, playstation, vidalama yarışlarıyla hediyeler kazanma şansını yakalarken, geceleri ise “Vega” ve “Mor ve Ötesi” konserlerini ücretsiz izleyerek coştu.                  

Anadolu’daki üniversitelerde düzenlenen Koç Fest etkinlikleri, saha aktiviteleri, ünlü rock gruplarının konserleri ve Koç Topluluğu şirketlerinin sayısız armağanı ilebir üniversite karnavalı havasında geçti.

3 Haziran’da İstanbul Parkorman’da final programıyla son bulan Koç Fest’lerde Koç Topluluğu Şirketleri, gençlerle son kez bir araya geldi.

 

 • 5 Temmuz - 6 Temmuz - İstanbul Kuruçeşme Arena
 • 6 Temmuz - 7 Temmuz - İstanbul Parkorman
 • 3 Haziran - 4 Haziran - İstanbul Parkorman
 • 1 Haziran - 3 Haziran - 9 Eylül Üniversitesi
 • 29 Mayıs - 1 Haziran - Karadeniz Teknik Üniversitesi
 • 26 Mayıs - 29 Mayıs - Cumhuriyet Üniversitesi
 • 24 Mayıs - 26 Mayıs - Atatürk Üniversitesi
 • 21 Mayıs - 24 Mayıs - Erciyes Üniversitesi
 • 18 Mayıs - 21 Mayıs - Anadolu Üniversitesi
 • 16 Mayıs - 18 Mayıs - Çukurova Üniversitesi
 • 12 Mayıs - 16 Mayıs - Uludağ Üniversitesi
 • 10 Mayıs - 12 Mayıs - Selçuk Üniversitesi
 • 8 Mayıs - 11 Mayıs - ODTÜ

Apple IMC

Apple standında Apple iPod’lar ve tasarım alanında üstünlüğünü kanıtlamış olan Apple Mac bilgisayarlar sergilendi. Üniversiteliler Apple Mac bilgisayarları ve yüklü yazılımları stantta incelerken, düzenlenen yarışmaya katılarak iPod kazanma şansına da sahip oldular.

Arçelik

Arçelik, “KoçFest”e, şişme çamaşır makinesi oyunu, basketbol şut atma yarışması, Play Sation II - Moto GP oyunlarıyla renk kattı.

Koç Fest süresince düzenlenen balonlarla doldurulmuş şişme çamaşır makinesinin içine saklanan “Çelik Anahtarlığı Bulma Yarışması” ve kurulan basketbol alanında “Şut Atma Yarışması”nda kazananları sürpriz ödüllerin sahibi oldular.

Koç Fest için özel olarak hazırlanan Arçelik Tırı’nın içinde bulunan plazma ekranda ise Play Sation II - Moto GP, üniversitelerdeki öğrencileri heyecanlı bir oyuna davet etti. Arçelik, bu keyifli ve heyecanlı yarışmaların birincilerine DVD oynatıcı, Sony Play Station ve Çelik’li ürünler armağan etti.

Aygaz

Gücüne güvenenler Aygaz Enerji Koşusu'na katıldı. Beline bağlı bungee halatıyla en uzak noktaya koşabilenler hem yarışı kazanmanın keyfini yaşadı hem de Aygaz’dan hediyeler kazandı.

Divan

Divan, Düzey ve Tat ile üniversiteliler için keyif molaları!
50 yıldır Türkiye'nin en köklü otelcilik ve yiyecek-içecek grubu olan Divan’la beraber Tat ve Düzey KoçFest'te gençlerle buluştu. Koç Fest'teki yiyecek-içecek stantları, molalar için gençlerin en keyifli uğrak noktası oldu.

Divan'ın yeni çikolata markası DVN'nin nefis çeşitleri de konser boyunca gençlere enerji dopingi sağladı...

Fiat 

KoçFest’lerde yer alan Fiat Standı’nda üniversiteliler ister gerçek bir otomobil olan simülatörü kullanarak, isterGrande Punto ile kiosklarda “Need For Speed” oyununun “Most Wanted” versiyonunda oynayarak yarıştı. Günün sonunda yarışta elde edilen derecelere göre birinci olan öğrenciİstanbul Park pistinde yapılan Formula 1 yarışlarına bir adet bilet, ikinci olan ise tüm seyahat ve konaklama masrafları Fiat tarafından karşılanan Bursa’daki Tofaş Fabrikası’na bir gezi kazandı.

Ford

Ford, dijital ortamda düzenlediği “Castrol Fiesta Rally Cup” ile KoçFest’lerde gençleri ralli heyecanına çağırdı.  Zorlu parkurda zamana karşı yarışacak olan gençler hem eğlenceli dakikalar geçirdi, hem de müthiş ödüllerden birine sahip olma şansını yakaladı.  Bir ay boyunca süren mücadelede en hızlılar sıralamasına göre belirlenen ilk üç kişi, dünyaca ünlü pilotların mücadelesine sahne olan Rally of Turkey / Antalya organizasyonu için bir arkadaşı ile beraber Ford'un özel misafiri olarak katıldı.

Koç Allianz

KoçFest’in yapıldığı tüm üniveristelerde, festivale katılan gençler, Türkiye sigorta sektörünün önde gelen kuruluşlarından Koç Allianz güvencesi altındaydı.

Koçnet 

Tüm üniversitelerde “Koç.Net Multimedya Eğlence Çadırı” kuruldu. “Koç.Net Multimedya Eğlence Çadırı” üniversite gençliğini multimedya oyunları ile yarıştırdı. “Need for Speed” oyununda en hızlı olmaya çalışan üniversiteli gençler, Fifa 2006 oyununda da en teknik oyuncu olarak rakibine üstünlük sağlamaya çalıştı.

Koçtaş

En hızlı vidalayanlara Koçtaş PerformancePower Vidalama Yarışması’ndan ödül yağdı. Yarışmacılar, kendilerine verilen üç adet dörtlük vidayı PerformancePower Akülü Vidalama ile 10 saniyenin altında kalın suntaya vidalamak için mücadele ettiler. 10 saniyenin altında vidaları en iyi monte eden büyük ödülü kazandı.

 

Büyük Ödül ise İngiltere’nin en çok satan markası PerformancePower Combo Set oldu. Koçtaş, birinci olan yarışmacıya içinde bir adet 500 Watt PerformancePower Darbeli Matkap ve 3,6 V PerformancePower Akülü Vidalama olan el aleti setini hediye etti.

Migros 

52 yıl önce satış kamyonları ile temel gıda ürünlerini hergün, herkese, mahalle mahalle ulaştıran Migros, eski geleneğini KoçFest’lerde yeniden yaşattı. Bu kez gençlerin ve üniversitelilerin ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla taşıyacak olan “Gezici Migros Mağazası” Koç Fest’teüniversitelilere hem nostalji hem de fırsatlar sundu.

Opet
KoçFest’de Opet çeşitli aktivitelerle üniversitelilerin yanında oldu. Üniversiteliler, tırmanma duvarında enerjilerini göstermeye çalıştılar. Ayrıca ürün tanıtım stantlarında Opet ürünleri, Opet kart, ve otobil projeleri tanıtıldı.

Otokar
Otokar, KoçFest Türkiye turuna Otokar-Fruehauf semi-treyler araçları ve Sultan küçük otobüsü ile eşlik etti.

Otoyol

Otoyol, Iveco Stralis’le festivalde görev başındaydı!
Dünyada "World of Transport" sloganıyla tanınan lider Ticari Araç üreticilerinden IVECO, 40 yıllık tecrübesiyle Koç Fest'i gençlere taşıdı. Üniversiteli gençlere Koç Grubu ruhunu, heyecanını, gençliğini götüren Iveco Stralis, enerjimizi gençlere ulaştırmak için en önde yer aldı.

RMK Müzesi

RMK Müzesi'nin Gezici Müzebüs ile Koç Fest'e katıldı.

Tat- Düzey

Koç Fest’in her bir standında keyfli ve eğlenceli dakikalar yaşarken Maret sosisin mangalda etrafa yayılan kokusu üniversitelileri “Lezzete Davet” standına davet etti. Tat Ketçap, Mayonez ve Hardal ile buluşan Maret Sucuklu, Sosisli, Sek Peynirli Sandviçler üniversitelilerin açlığını bastırdı. Üniversiteliler, Sek Ayran ile serinleyerek Koç Fest’in tadını doyasıya çıkardılar. Dağıtım şirketimiz Düzey, KoçFest organizasyonunun gerçekleşeceği tüm illerde “Lezzete Davet”iüniversitelilerle buluşturdu.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Üniversite Bankacılığı, üniversitelileri sevdikleri yazarlarla buluşturdu.

 

Yazarlara istediği soruları sormak ve fikirlerini paylaşmak isteyen tüm üniversiteliler, Yapı Kredi Üniversite Bankacılığı standında, güzel bir sohbete katıldı.

 

 

 

 

İstanbul Kuruçeşme Arena

İstanbul Parkorman

İstanbul Parkorman

9 Eylül Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

ODTÜ

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ali Y. Koç Söyleşisi 

http://2006.kocfest.com.tr/tr-TR/Etkinlikler/Sohbetler/ayk2006.htm?LANGUAGE=tr-TR