•                                 
 • 2006 - 2015 yılları arasında 33 şehirde ve 34 üniversitede, toplam 92 festival düzenlendi.

2007

2007 Koçfest Görseli
2007 Koçfest Görseli
2007 Koçfest Görseli
2007 Koçfest Görseli
2007 Koçfest Görseli
 

KOÇFEST 2. SENESİNDE YİNE DOPDOLU!

Koç Holding ve Koç Topluluğu bünyesindeki 20 şirket, bu yıl ülke çapında 13 ilde düzenlediği “Koç Fest” ile üniversite gençliğiyle buluşmaya devam etti. Sakarya, Eskişehir, Sivas, Bursa, İzmir ve Konya’dan sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi öğrencileriyle buluşan Koç Topluluğu Şirketleri, tüm gün süren etkinlikte üniversitelilere hem eğlenceli vakit geçirme, hem de farklı yarışmalarla çeşitli hediyeler kazanma imkanı sundu.

4 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında 13 ilde düzenlenen Koç Fest, yedinci ayağında Kayseri Erciyes Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. Koç Topluluğu şirketlerinin katılımıyla gerçekleşen ve ikincisi düzenlenen Koç Fest, gençlere eğlenceli vakit geçirme olanağı sunduğu gibi, farklı stantlarda gerçekleşen oyun ve yarışmalarla da katılımcıları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

2006 yılında düzenlenmeye başlanan ve Türkiye’nin çeşitli noktalarında 11 üniversitede 300 bin gence ulaşan Koç Fest, bu yıl 13 üniversitede 400 bin gence ulaştı. 1 yılda altı ilde yaklaşık 180,000 kişi Koç Fest’i izledi.

“Bu festival senin” sloganı ile Türkiye’nin çeşitli noktalarında gençlerle buluşan Koç Fest’in son durağı 10 Haziran tarihinde İstanbul Kuruçeşme Arena oldu.

 • 3 Mayıs - 8 Mayıs - 19 Mayıs Üniversitesi
 • 10 Haziran - 11 Haziran - İstanbul Kuruçeşme Arena
 • 28 Mayıs - 31 Mayıs - Atatürk Üniversitesi
 • 25 Mayıs - 28 Mayıs - Yüzüncü Yıl Üniversitesi
 • 23 Mayıs - 25 Mayıs - Adıyaman Üniversitesi
 • 21 Mayıs - 23 Mayıs - ODTÜ
 • 18 Mayıs - 21 Mayıs - Erciyes Üniversitesi
 • 16 Mayıs - 18 Mayıs - Selçuk Üniversitesi
 • 14 Mayıs - 16 Mayıs - Ege Üniversitesi
 • 11 Mayıs - 14 Mayıs - Uludağ Üniversitesi
 • 9 Mayıs - 11 Mayıs - Cumhuriyet Üniversitesi
 • 7 Mayıs - 9 Mayıs - Anadolu Üniversitesi
 • 4 Mayıs - 7 Mayıs - Sakarya Üniversitesi

Apple IMC Teknoloji Çadırı

Apple IMC üniversite öğrencileriyle tasarım ve teknolojinin ulaştığı son noktayı buluşturmak üzere Koç Fest ile 13 üniversiteyi ziyaret etti. Stantta Apple’ın en yeni bilgisayarları ile tanışarak, iPod dinleme kulelerimizde müziğin keyfine varıldı.

Arçelik Teknoloji Tırı ve Yarışmaları

Arçelik Tırı içerisinde son teknoloji ürünleri ve Arçelik plazma ekranlarda bu senenin en merak edilen oyun konsolu Play Statıon 3 Koç Fest'de yer aldı. Şişme çamaşır makinesi içerisine saklanan “Çelik Anahtarlığı Bulma Yarışması” birincileri ise birbirinden eğlenceli Çelik’li ürünler kazandılar. Tırmanma Duvarı’nın zirvesine yerleştirilen Arçelik ürününe ulaşan üniversiteliler arasında düzenlenen yarışmaların birincilerine Arçelik ürünleri hediye edildi.

Koç Enerji Grubu Çadırı (Aygaz – Opet – Tüpraş)

KOÇ ENERJİ GRUBU çadırında  “Parmak Futbolu” oynatılan ve çadırın yanına kurulan “Şut Becerisi” alanı içerisinde “enerji”sini en iyi kullanan üniversitelilere Aygaz ve Opet logolu ürünler hediye edildi.

Beko Teknoloji Dünyası

Teknolojik ürünlerimiz ile tanışıp, bunun yanında basketbolcular ile hatıra fotografı çektirerek Beko Basketbol Turnuvası ile sürpriz hediyeler üniversitelilerin oldu.

Divan ve Düzey'den Lezzete Davet

Koç Fest’in her bir standında keyfli ve eğlenceli dakikalar yaşarken Maret sosisin mangalda pişerken etrafa yayılan kokusu üniversitelileri “Lezzete Davet” standına davet etti. Üniversiteliler, Tat Ketçap, Mayonez ve Hardal ile buluşan Maret Sucuklu, Sosisli sandviçlerle açlıklarını bastırırken, Sek Ayran ile serinleyerek Koç Fest’in tadını doyasıya çıkardılar.

Fiat  Eğlence Dünyası

4 kanallı 4 aracın aynı anda yarışabildiği (Punto) elektrikli  kumandalı 18 metre uzunluğunda yarış pisti üniversitelilere eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşattı. Ayrıca Fiat markalı araçlar ziyaretçilere açıktı. Grande Punto simülatöründe farklı sürüş deneyimleri yapıldı.

Ford’la sanal dünyada ralli heyecanı

Ford, sanal ortamda düzenlediği yarışmalarla gençleri ralli heyecanına çağırdı.  Zorlu parkurda zamana karşı yarışan gençler hem eğlenceli dakikalar geçirdiler, hem de müthiş ödüllere sahip olma şansı yakaladılar. Bir ay boyunca sürecek olan mücadelede en hızlılar sıralamasına göre belirlenen ilk üç kişi, dünyaca ünlü pilotların mücadelesine sahne alan Rally of Turkey / Antalya organizasyonu için bir arkadaşı ile beraber Ford'un özel misafiri oldu.

Koç Allianz Güvenliğiniz Bizden

Koç Fest’in yapıldığı tüm şehirlerde, festivale katılan gençler, Türkiye sigorta sektörünün önde gelen kuruluşlarından Koç Allianz güvencesi altındaydı.

Koçtaş ile Yıldız Sen Ol

Artık herkes sarkıcı; festivale katılan gençler Koçtaş Jingle'ını söyleyerek "Yıldızını Yarat" yarışmasına katılıp, sürpriz hediyeler kazandı ve artık herkesin bir CD'si oldu.

Migros Ginger Parkuru

Ginger ile 9x6 m2’lik parkur içerisine yerleştirilen kukaların arasından geçerek bitiş çizgisine ulaşanlar çeşitli hediyelere sahip oldular.

Paro Yıldızı Standı

Türkiye’nin önde gelen ve Koç Holding şemsiyesi altında toplanan markaların sunduğu avantajlardan yararlanmak için Paro standı ziyaret edildi.

RMK Müzebüs

Rahmi M. Koç Müzesi’nin gezici Müzebüs’ü de Koç Fest’e katıldı.

Setur’la Rüya Tatili

Birbirinden güzel tatil fırsatları sahiplerini buldu.

Yapı ve Kredi ile Kültür Dünyası

Yapı Kredi Yayınları’nın kitapları %40 indirimli olarak satışa sunuldu. Ayrıca kitap kapağında kendini görmek isteyenler standı ziyaret ettiler ve Playstation ile eğlencenin keyfini çıkardılar.

Koç Kariyer Standı

Kariyer imkanları Koçkariyer standında üniversitelilerle buluştu.

 

 

19 Mayıs Üniversitesi

İstanbul Kuruçeşme Arena

Atatürk Üniversitesi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Adıyaman Üniversitesi

ODTÜ

Erciyes Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi