•                                 
 • 2006 - 2015 yılları arasında 33 şehirde ve 34 üniversitede, toplam 92 festival düzenlendi.

2008

2008 Koçfest Görseli
2008 Koçfest Görseli
2008 Koçfest Görseli
2008 Koçfest Görseli
2008 Koçfest Görseli
 

KOÇFEST Üniversitelilere Tekrar Merhaba Diyor!

Koç Holding’in gençlerin gelişimlerine ve hayatlarını zenginleştirmeye katkıda bulunmak amacıyla 2006 yılında başlattığı üniversite festivali Koç Fest’in eğlence tırları, Türkiye çapında yapacakları 8,000 km’lik yolculuklarına, Mersin Üniversitesi ilebaşladı, eğlence ve hediye dolu oyunların ardından gençleri, Şebnem Ferah ve Hayko Cepkin ile buluşturdu.

Kapsamı her geçen yıl genişleyenKoç Fest,2008 yılında Türkiye çapında toplam 14 ilde düzenlendi. 450 bin öğrenciyeulaştı ve Koç Topluluğu Şirketleri’nin gündüz düzenleyecekleri oyunları ve ödüllü yarışmalarıile ziyaret ettiği kampüsleri birer eğlence parkına dönüştürdü.

Ayrıca, festival süresince tüm üniversitelerde gerçekleşen bilgi yarışmasında, her üniversiteden en çok sayıda doğru cevabı, en kısa zamanda veren öğrenciye gün sonunda Beko laptop hediye edildi. Festival sonunda tüm katılımcılar arasında en iyi dereceyi yakalayan bir öğrenci ise Ford Fiesta Collection’ın sahibi oldu.

 • 1 Haziran - 2 Haziran - İstanbul Parkorman
 • 30 Mayıs - 1 Haziran - 9 Eylül Üniversitesi
 • 28 Mayıs - 30 Mayıs - Erciyes Üniversitesi
 • 26 Mayıs - 28 Mayıs - Atatürk Üniversitesi
 • 23 Mayıs - 26 Mayıs - Cumhuriyet Üniversitesi
 • 21 Mayıs - 23 Mayıs - 19 Mayıs Üniversitesi
 • 19 Mayıs - 21 Mayıs - İnönü Üniversitesi
 • 16 Mayıs - 19 Mayıs - Hacettepe Üniversitesi
 • 14 Mayıs - 16 Mayıs - Selçuk Üniversitesi
 • 12 Mayıs - 14 Mayıs - Anadolu Üniversitesi
 • 9 Mayıs - 12 Mayıs - Kocaeli Üniversitesi
 • 7 Mayıs - 9 Mayıs - Uludağ Üniversitesi
 • 5 Mayıs - 7 Mayıs - Mustafa Kemal Üniversitesi
 • 2 Mayıs - 5 Mayıs - Mersin Üniversitesi

Apple

Apple standında iMac ve MacBook tanıtımını yapılırken, iPod kulelerinden katılımcılara iPod’da kayıtlı olacak şarkıların giriş bölümleri (5-10 sn.) dinletildi ve şarkıyla ilgili sorularsoruldu. Yarışmacı kulaklıkla yarışmayı sürdürürken müzik sesi alana verilerek izleyicilerin de takibi sağlandı.

Ayrıca Lounge alanında kurulan olan iPod dinleme üniteleri,  ziyaretçilere, dinlenirken müzik dinleme keyfi yaşattı.

Beko Basketbol Turnuvası

Basketbol Turnuvası alanının çevresi BEKO separatörleri ile ayrıldı ve profesyonel basketbol potasında gün içerisinde 1 saatlik turnuvalar düzenlendi.

Beko Teknoloji Dünyası ve Beko Ginger

Beko standında teknolojik ürünlerin tanıtımı yapılırken, “Beko Ginger”lar ile 9x6 m’lik parkur içerisine yerleştirilen kukaların arasından geçerek bitiş çizgisine ulaşan öğrencilere, Beko ürünleri hediye edildi.

Enerji Grubu - İstanbul Park – Grand Prix Heyecanı

İstanbul Park pistinin bir maketi yapılarak, üzerinde yer alan 4 kanalda dileyenler Ferrari araçlarını yarıştırdı ve Grand Prix heyecanını yaşadılar. Gün boyunca yarış birincilerine Aygaz, Opet, Tüpraş logolu ürünler hediye edildi.

Enerji Grubu - Perküsyon Show

Gündüz sahnesi üzerinde 4 kişilik perküsyon grubumuzla verilen mini konser; ritmin, arkadaşlığın, birlikte çalışmanın, eğlencenin bir arada olduğu interaktif bir ortamda gerçekleşti.

Fiat Çadırı ve Punto Cup

Fiat çadırı içerisinde 4 kanallı 4 (Punto) aracın aynı anda yarışabildiği, elektrikli kumandalı 18 metre uzunluğunda yarış pisti, üniversitelilere eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşattı. Ayrıca Fiat markalı araçların tanıtımı yapıldı. Aynı zamanda üniversiteliler Grande Punto simülatöründe farklı sürüş deneyimleri yaşadılar.

Divan ve Düzey’le Lezzet Çadırı

Kocaeli, Eskişehir, Ankara, Sivas, Erzurum ve İzmir’de KoçFest ekibi ile beraber hareket eden Divan ve Düzey’in yiyecek-içecek stantları kuruldu.

Yapı Kredi Lounge

Festival alanında kurulan “Yapı Kredi Lounge”un içerisinde ziyaretçiler hem dinlenme fırsatı yakaladı hem de dinlenirken iPod’larla müzik dinleme keyfi yaşayadılar.

Ford Lazer Tüneli

8 metre uzunluğunda ışık geçirmeyen bir tünel hazırlandı ve içerisinde 6 noktadan verilen lazer ışıklarıyla engeller yaratıldı. Katılımcılar bu engellerin tamamını aşarak parkuru tamamladıklarında çeşitli armağanlar kazandılar. Tünelin içinde karanlıkta çalışabilen özel kamera ile tespit edilen görüntüler, dışarıda kurulan plazmada gösterildi.

Ford Çadırı

Lazer Tüneli’ne ek olarak hazırlanan Ford çadırı içerisinde kurulan langırt masasında futbol turnuvaları düzenlendi ve Ford Simülatör aracını deneyen üniversiteliler keyifli bir gün geçirme fırsatı yakaladılar.

 

 

Bir Yüzyılın Hikayesi

Bir Çağın Yarattığı İnsan, Bir İnsanın Yarattığı Çağ – Vehbi Koç Sergisi

100 yıl süresince yaşanan değişimi ve Vehbi Koç’un bu değişime katkılarının anlatıldığı Vehbi Koç “Bir Yüzyılın Hikayesi” sergisi festival alanlarına taşınarak Koç Fest süresince üniversitelilerin ziyaretine açıldı.

Koçtaş Evi’nde Yıldız Sen Ol

Koçtaş Evi’nde kurulan “Kayıt Stüdyo”sunda Koçtaş Jingle’ını söyleyerek karaoke yapan öğrencilere ses kayıtları CD’ye kaydedilerek hediye edildi.

Otokar Sultan

Otokar Sultan aracıyla üniversitelerde festival öncesinde ve festival süresince duyurum yapıldı.

Arçelik Tırı ve Olimpik Arena

Arçelik Tırı içerisinde son teknoloji ürünleri sergilenirken, tırın yanına kurulan Olimpik Arena’da, Arçelik plazma ekranlarda 2008 senesinin en çok ilgi gören oyun konsolu Play Statıon 3 ile turnuvalar düzenlenlendi.

Paro Yıldızı

Üniversiteliler, Türkiye’nin önde gelen markaları ile Koç Holding şemsiyesi altında toplanan markaların sunduğu avantajlardan yararlanmak için Paro standını ziyaret ettiler.

Arçelik Super Jumper

Kullanıldığı tüm aktivitelerde büyük heyecan ve ilgi uyandıran Super Jumper, Arçelik tarafından kuruldu ve üniversiteliler arasında düzenlenen yarışmaların birincilerine Arçelik ürünleri hediye edildi.

Koç Allianz Güvencesi

KoçFest'e katılan gençler, Koç Allianz sigorta güvencesi altında eğlendiler.

Koç Kariyer

Festivale katılan üniversiteliler, Koç Kariyer standını ziyaret edip özgeçmişlerini vererek Koç Holding bünyesinde yer alan markalarda çalışma veya staj fırsatı yakaladılar.

Büyük Ödüllü Bilgi Yarışması

Geçmişten günümüze Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerin tarihi, özellikleri ve verilmek istenen mesajlar ve genel kültür soruları ile oluşturulan bir bilgi yarışması, festival alanı içerisine Arçelik, Beko ve Bilkom gibi markaların standlarında bulunan laptop ve bilgisayarlarda gün boyu katılımcıların kullanımında oldu.

Gün boyu yarışmaya katılanlar zamana ve doğru yanıtladığı sorulara göre sıralandı. Gündüz sahnesinde gün sonunda yapılan büyük finalde ise kazanana Beko laptop hediye edildi.

14 şehirde gerçekleşen yarışmanın sonunda, tüm katılımcılar arasında en iyi dereceyi yakalayan öğrenciye büyük ödül olarak 1 adet Ford Fiesta Collection hediye edildi.

İstanbul Parkorman

9 Eylül Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi

19 Mayıs Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

Mustafa Kemal Üniversitesi

Mersin Üniversitesi