•                                 
  • 2006 - 2015 yılları arasında 33 şehirde ve 34 üniversitede, toplam 92 festival düzenlendi.

2012

2012 Koçfest Görseli
2012 Koçfest Görseli
2012 Koçfest Görseli
2012 Koçfest Görseli
2012 Koçfest Görseli
 

MÜZİK, SPOR VE EĞLENCENİN ADRESİ KOÇ FEST, 7. YILINDA ÜNİVERSİTELİLERİ TEKNOLOJİK OYUNLARLA VE HEYECANLI MÜSABAKALARLA BULUŞTURDU!

Koç Fest, 2012'de de Türkiye Üniversite Spor Oyunları adıyla birçok sporcuyu konuk etti. 23 Nisan'da Trakya Üniversitesi'nde başlayan Koç Fest, finalini 17 Mayıs'ta Anadolu Üniversitesi'nde yaptı.

Türkiye Üniversite Spor Oyunları'nda, Trakya Üniversitesi'nde basketbol, Ege Üniversitesi'nde hentbol, Akdeniz Üniversitesi'nde triatlon, voleybol, Atatürk Üniversitesi'nde buz hokeyi, güreş, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde voleybol, basketbol, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde masa tenisi, futbol müsabakaları gerçekleşti. Final, Anadolu Üniversitesi'nde yapıldı.

Koç Fest gündüz etkinliklerinde, katılımcılar kampüslerden temin ettikleri Koç Fest Kart sayesinde etkinlikte yaşadıkları eğlence dolu anları Facebook sayfalarında paylaştılar. İçerisinde RFID (Radio-Frequency Identification) sistemini barındıran bir etkinlik kartıyla, etkinlik sahasında ve spor salonlarında bulunan her bir katılımcının ne zaman, nerede, hangi spor dalını izlediği ya da hangi etkinliğe katıldığı dijital ortamda takip edilebildi. Koç Fest Kart sahipleri etkinlik alanında gösterdikleri performanslara göre puan kazandılar ve puanları kontrol noktaları ya da web sitesinden takip ederek, çeşitli hediyelerin sahibi oldular.

Koç Fest'ten bir ilk daha: Bilkom Ipad

Koç Fest 2012 yılında yine bir ilk gerçekleştirdi. Festival alanında yaşanan eğlenceli anları, hatıralarda canlı tutmak için Bilkom Ipad Foto Çekimi yapıldı. Festivale katılan ve bu coşkuyu yaşayan herkes, Koç Fest hatıra fotoğraflarını Facebook'ta paylaştı ve o anları ölümsüzleştirdi.

igripin

gripin, Trakya Üniversitesi'nde unutulmaz bir performans sergiledi. Sahnede ilk defa iPad ile müzik yapan grup, bu projelerine "igripin" adını verdi.

Grup, Trakya Üniversitesi'nde izleyenlerine eğlence dolu anlar yaşattı. iPad ile "Beş", "Elalem" ve "Masum Kalmak İçin" isimli şarkılarını çaldılar. İzleyenlerden beğeni toplayan iPad performansında gripin de izleyenleri kadar eğlenceli vakit geçirdi.

Süleyman Demirel ve Atatürk Üniversitesi'nde Kaan Sezyum ile Söyleşi

Bilkom'un katkılarıyla, Koç Fest 2012 kapsamında, Sosyal Medya’nın sevilen ismi, ünlü yazar Kaan Sezyum, dijital dünya, Türkiye ve dünyada online mizah üzerine gençlerle konuştu.

Koç Fest spor, müzik ve eğlencenin yanısıra söyleşileri ile üniversitelilere hem keyifli, hem de bilgilendirici anlar yaşattı.

İlk defa Koç Holding Grubundan Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Koç Fest'e katıldı.

Koç Topluluğu’nun odaklandığı dört ana sektörden biri olan otomotiv grubunun başında yer alan Cenk Çimen, üniversitelilerle yaptığı söyleşide "başarılı olmada takım oyununun ve takım oyununa inancın önemi" ve "iyi lider neden iyi bir takım oyuncusudur?" konularında gençleri bilgilendirdi.

  • 7 Mayıs - 12 Mayıs - Karadeniz Teknik Üniversitesi
  • 30 Nisan - 5 Mayıs - Süleyman Demirel Üniversitesi
  • 7 Mayıs - 12 Mayıs - Atatürk Üniversitesi
  • 30 Nisan - 5 Mayıs - Akdeniz Üniversitesi
  • 23 Nisan - 28 Nisan - Ege Üniversitesi
  • 23 Nisan - 28 Nisan - Trakya Üniversitesi
  • 11 Mayıs - 18 Mayıs - Anadolu Üniversitesi

2012 Koç Fest

Arçelik Roller Bowling

Gençler, dev rollerball'ların içine girerek labutları devirmeye çalıştılar. Yaşadıkları heyecan ve eğlence dolu anları Facebook'ta paylaştılar.

Beko Slow Motion

Üniversiteliler, nasıl iyi smaç yaptıklarını kanıtladılar. Beko Slow Motion, gençlerin birbirinden güzel smaçlarını kaydetti ve gençler, bu videoları Facebook'ta paylaşarak arkadaşlarına hava attı.

Bilkom Ipad Foto Çekimi

Gençler, gün boyunca yaşadıkları heyecan dolu anları, Ipad Foto Çekimi ile ölümsüz hale getirdiler ve Facebook'ta Koç Fest hatırası olarak paylaştılar.

Enerji Grubu Dürbünlü Futbol

Futbol dürbün ile oynandığında ne kadar eğlenceli oluyormuş herkes anladı. Üniversiteliler, Koç Enerji Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen Dürbünlü Futbol ile eğlenceli görüntüler elde etti ve bu görüntüleri Facebook'ta paylaştı.

Fiat Üçüncü Kişi Gözünden

Boş kaleye penaltı atmak kolay da  farklı açıdan kaleye bakınca işin rengi değişiyor. Penaltı atmak çocuk oyuncağı diyen üniversiteliler, Fiat Üçüncü Kişi Gözünden ile hem rekabeti arttırdılar hem de eğlenceli dakikalar yaşadılar. Bu eğlenceli anları Facebook'ta paylaştılar.

Ford RC Car

Gençler, yarış arabalarının içine yerleştirilen kameraların gözünden yarış heyecanını yaşayıp, bitiş çizgisini önde geçmeye çalıştılar. Dikkatli ve hızlı olanlar ödüllerin sahibi oldu.

Grundig Hedefe Smaç

Voleybolda amaç, topu rakip sahaya düşürmek; ama Grundig Hedefe Smaç'taki amaç, topu karşı duvarda bulunan deliklerden geçirmek.

Gençler, attıkları servislerle topu bu deliklerden geçirmeye çalıştılar ve eğlenceli vakit geçirdiler.

Koçtaş Karaoke

Gençler en sevdiği şarkıları dinlemekle yetinmedi, Koç Fest sahnesine çıktılar, şarkılara kendi yorumlarını kattılar.

Beğendikleri performanslarını hemen Facebook’ta paylaştılar.

Yapı Kredi Play Tenis

Üniversiteliler, YKB Wii Tenis ile teniste ne kadar başarılı olduklarını göstermeye çalıştılar ve heyecanlı karşılaşmalarını Facebook'ta arkadaşları ile paylaştılar.

Yapı Kredi Play Rock Band

Festivalin yıldızı olmak isteyen gençler, Rock Band ile gitarda ve davulda yeteneklerini gösterdiler. Kusursuz performanslarını, Facebook'ta paylaşan gençler, internette fenomen olmanın ilk adımını attılar.