•                                 
  • Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik festivali: Koç Spor Fest

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA

Koç Spor Fest Hakkında
 

Koç Spor Fest Hakkında

Koç Holding, Topluluk şirketleri ile birlikte, müzik ve eğlenceyi üniversitelere taşımak, öğrencilere özel bir festival yaratmak ve bunu gelenekselleştirmek adına 2006 yılında Koç Spor Fest’i başlatmış olup, 10 yılda 34 şehir gezerek 89 festival düzenlemiştir. 2016 yılında ziyaret edilecek 8 farklı lokasyon ile binlerce gence daha ulaşılması planlanmaktadır.

Spor:
Sporun toplum hayatının kalitesini arttırdığına ve gençlerin bedensel ve ruhsal gelişimine katkı sağladığına inanan Koç Holding, Koç Spor Fest projesi kapsamında 2009 yılında Üniversite Sporları Federasyonu ile gerçekleştirdiği işbirliği ile “Türkiye Üniversite Spor Oyunları”nın ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Böylece üniversiteler arası düzenlenen en prestijli spor etkinliği, “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. 2016 yılı itibarıyla Koç Holding, Üniversite Spor Oyunları sponsorluğuna kış oyunlarını da dahil ederek daha geniş bir platforma yayılmıştır.
2009 yılından bu yana branş sayısı her geçen yıl artış göstererek 2016 yılı itibarıyla 57 branşa ulaşmıştır. Her yıl sayıları 25.000’e varan sporcu Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nda mücadele etmektedir. Sporun evrensel değerleri olan birlik ve beraberlik duygusu, tüm üniversitelilerin katılımıyla Koç Spor Fest’i diğer festivallerden ayrı bir yere taşımıştır. Her yıl müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir kısmı, Koç Holding desteğiyle uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etmektedir.


Müzik:
Koç Spor Fest, gençliğin enerjisini ve özgür ruhunu en iyi yansıtan rock müziğin sevilen sanatçı ve gruplarını üniversitelilerle buluşturmaktadır. Bugüne kadar; Manga, Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Aslı (Gökyokuş), Emre Aydın, Gripin, Model, Athena gibi dev isimler Koç Spor Fest sahnesinde yer almıştır. Koç Spor Fest önümüzdeki yıllarda da en beğenilen rock müzik grup ve sanatçıları ile konserlerine devam edecektir.

Eğlence:
Her yıl en eğlenceli ve yepyeni etkinlikler Koç Spor Fest ile kampüslere taşınmaktadır. Gündüz etkinlikleri kapsamında, Koç Holding topluluk şirketleri desteği ile gerçekleştirilen oyunlara katılan üniversitelilere unutulmaz anlar yaşatılmaktadır. İlk olarak 2011 yılında kullanılan RFID sistem ve 2015 yılından itibaren uygulamaya alınan iPad sosyal medya entegrasyonu ile öğrenciler Koç Spor Fest etkinlik alanında yaşadıkları bu unutulmaz ve eğlenceli anları sosyal medya aracılığıyla paylaşma imkanı bulmaktadır.

Koç Spor Fest ile spor, müzik ve eğlence coşkusu kampüslerde yaşanmaya devam edecek, gençlerden aldığımız enerjiyle “Şampiyonların Festivali” olmayı sürdüreceğiz. Koç Spor Fest, 2016’da ve önümüzdeki yıllarda da yine kampüslerde sizleri bekliyor olacak. İyi eğlenceler!