Sivil Toplum İş Birlikleri

HeForShe


Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından yürütülen ve cinsiyet eşitliği için küresel bir dayanışma hareketi olan HeForShe’nin küresel liderlerinden biri olan Koç Holding, 2017 yılından bu yana Koç Spor Fest kapsamında gidilen üniversitelerde projeye ilişkin farkındalık yaratıyor. Koç Spor Fest konser sahnesinin popüler isimleri ve KSF Talks’un alanında uzman katılımcıları tarafından da sahiplenilen projeye üniversitelilerin desteği sağlanıyor.


TURMEPA


“Deniz varsa Hayat var” sloganı ile yol çıkan TURMEPA, 2016 yılında festivalde gerçekleştirilen sualtı atık sergisiyle üniversiteliler tarafından yoğun ilgi gördü. TURMEPA Antalya Şubesi Mersin ve Antalya’da toplam 300 gönüllü kazandı. Ayrıca 2017 yılında da festival alanı içinde stantlarıyla yer alan TURMEPA gönüllüleri “Biz de varız,” dedi.


ÇEVKO


2014 yılında, ÇEVKO ve Gripin, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla iş birliği yaptı. İzmir, Tekirdağ ve Mersin’de, Gripin’in konser verdiği etkinlik alanlarına dönüşüm kutuları yerleştirildi. Üç ilde, konserler esnasında 5 ton ambalaj atığı toplandı. Gripin’in atık malzemelerden yapılmış enstrümanlarla sergilediği performans sayesinde konuya dikkat çekildi.